logo
logo
Haberler


Yeni kuruldular, kendi tabelalarını bile asmadan depremzedeler için seferber oldular

HIZLI HAREKET EDİLDİ

24 Ocak 2023’te resmi olarak kuruluşunu tamamlayan ve tadilat işlemleri devam ederken deprem felaketini yaşayan 60 Evler Dayanışma Derneği, 6 Şubat itibariyle tüm odak noktasını bölgeye çevirdi. İlk aksiyon olarak semtin desteğiyle ilk gece yola çıkacak şekilde 375 adet mont ve bere tedariki sağlandı. Salı günü ise bu yardımlar Adıyaman'a teslim edildi.

 

HİÇ DURMADAN ÇALIŞTILAR

İkinci aksiyon olarak bütçeleri dahilinde 1200 adet çorap, 200 adet sıfır battaniye, bebek bezi ve tıbbi malzeme bölgeye sevk edildi. 6-10 Şubat tarihleri arasında semtten gelen ikinci el yardımların evlerden alımı ayrıştırılması ve araçlara yüklenmesi noktasında 20 kişilik bir ekip hiç durmadan çalıştı ve süreci hakkıyla neticelendirdi. 10 Şubat itibariyle bölgeye giden yardımların yeterli boyuta ulaştığı bilgisi yetkili makamlardan gelmeye başladı. 

 

30’A YAKIN AİLEYE ULAŞILDI

Hızlıca depremzede misafirlere destek olunmaya devam edildi. 13 Şubat itibariyle 30'a yakın aileye ulaşıldı. Gıda, bebek bezi, hijyen malzemesi ve kıyafet ihtiyaçları gidermeye çalışıldı. Dernek, misafirlere odaklanmaya, depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Sürekli istişare halinde bulunan dernek üyeleri tüm ihtiyaçlar için seferber oluyor. 60 Evler Dayanışma Derneği bu hafta içinde de yeni projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor

ERDEM ÖVÜÇ NOKTA GAZETESİ
Okunma Sayısı: 69

3.80.4.147


DİĞER HABERLER